rfag_header_fane

Klubbene er fagforeningas grunnstamme

En fagforeningsklubb er samlinga av dere som er organisert, innenfor hver bedrift. Oras har sin klubb, Andenæs har sin, og så videre. Alle disse klubbene, og deres medlemmer, er igjen en del av Rørleggernes fagforening, som igjen er en del av Fellesforbundet.

Klubbene er den viktigste delen av fagforeninga. Det er klubbene som sørger for at lover og tariffavtalene blir fulgt i hver enkelt bedrift og det er klubbene som skal forhandle fram lokale lønnsavtaler. Det viktigste fagforeninga gjør er å legge til rette for at klubbene kan bli best mulig. Det innebærer at flest mulig er organisert, at de som velges som tillitsvalgte får skolering og mulighet til å lære av andre tillitsvalgte. Fagforeningas motto er: «Når klubbene ringer slipper vi det vi har i henda og stiller opp!»

Vil du ha hjelp til til å starte klubb i ditt firma? Ta kontakt med oss på post@rfag.no.

Våre klubber

Andenæs
Klubbleder: Bjørn Christensen
Tlf: 917 00 405
E-post: bjorn1964@gmail.com

Andersen & Aksnes
Klubbleder: Kjetil Solli
Tlf: 976 19 062
E-post: ksolli@gmail.com

Assemblin (tidl. Imtech)
Klubbleder: Dag Mathisen
Tlf: 916 87 452
E-post: dag.mathisen@imtech.no

Bravida
Klubbleder: Erik Ford
Tlf: 962 29 052
E-post: erik.alex.ford@gmail.com

Bærum Rørleggerbedrift
Klubbleder: Jan Petter Jørgensen
Tlf: 977 13 583
E-post: jampegutt@hotmail.com

Caverion
Klubbleder: Joachim Johnsen
Tlf: 926 42 188
E-post: joachim.johnsen@caverion.no

City Rørlegger
Klubbleder: Patrick Melin
Tlf: 0047 73-6989949
E-post: vvsproffs@hotmail.com

CM Mathiesen
Klubbleder: Jon M. Langemyr
Tlf: 957 31 177
E-post: jon_martinlangemyr@hotmail.com

Eriksen & Jensen
Klubbleder: Sebastian Grühn
Tlf: 922 36 385
E-post: sebastian.g@ejas.no

NRA Øst
Klubbleder: Vegard Øien
Tlf: 986 95 381
E-post: vegardv.oien@gmail.com

Oras
Klubbleder: Terje Berg (fungerende klubbleder)
Tlf: 465 41 095
E-post: terje.berg@oras.no

Er ikke klubben din presentert? Send en epost med informasjonen du ønsker skal publiseres, og gjerne ett bilde til: post@rfag.no.